24 listopada 2013

573! Poinsecje
 Euphorbia pulcherrima czyli gwiazda betlejemska stała się nieodłącznym elementem bożonarodzeniowego krajobrazu. Czy wiedzieliście, że roślina a raczej krzew pochodzi z Meksyku i Gwatemali. Do Europy trafiła w pierwszej połowie XIX wieku. Gwiazda betlejemska nazywana jest także poinsecją od nazwiska meksykańskiego dyplomaty i botanika Joela Poinsettego. 
Często mylnie nazywana  wilczomleczem pięknym, co jest błędem, ponieważ ta nazwa odnosi się do innej rośliny doniczkowej Euphorbia milli, zwanej też koroną cierniową.
Do wykonania moich poinsecji użyłam czerwonych pręcików - w sklepiku znajdziecie bogaty wybór rodzajów i kolorów. Zakochana w papierach UHK oraz grafikach Janet nie zapomniałam skomponować kolejnej pracy z ich użyciem. Efekt oceńcie sami.

   Materiały użyte w pracy, dostępne są w sklepiku ScrapCafe od ręki bądź na zamówienie:

UHK Gallery- Winter is coming     Taśma dwustronnie klejąca 2mm     

NA ZAMÓWIENIE - SPELLBINDERS - Nestabilities - Majestic Elements Radiant Rectangles    SPELLBINDERS - Nestabilities - Floral Ovals    NA ZAMÓWIENIE - SPELLBINDERS - Nestabilities - Standard Circles SM
 
Marianne D - Wykrojnik ramka okrągła i kwiatek     NA ZAMÓWIENIE - SPELLBINDERS - Nestabilities  Lacey Circle NA ZAMÓWIENIE - SPELLBINDERS - Shapeabilities - Fancy Tags Two   
Ranger - Liquid Pearls - White Opal    Ranger - Glossy Accents    Pręciki do kwiatków - czerwone matowe podłużne

Pozdrawiam serdecznie, KoliberArt

* źródło Wikipedia

2 komentarze:

mapowska pisze...

Efekt świetny! Podziwiam umiejętność tak harmonijnego łączenia wielu wykrojników! :D

pomieszane-poplątane pisze...

Wspaniała kartka:)